Slovensky   Magyarul   English   Deutsch   Russian  
Ako si vybrať ojazdené vozidlo

To dalo podnet na aktívny rozvoj sekundárneho trhu s automobilmi. Kúpa ojazdeného vozidla je udalosť, ku ktorej treba pristupovať veľmi zodpovedne. Poradíme vám, ako si vybrať ojazdené auto a ako sa vyhnúť rizikám a zbytočným nákladom.

Kúpa ojazdeného vozidla - kde začať?

Ojazdené auto je rozumná voľba pri obmedzenom rozpočte. Ak s jazdou začínate, je tiež vhodné, aby vaše prvé auto nebolo nové a vyžadovalo si menej údržby.

Ako si vybrať ojazdené auto? Prvým krokom pred kúpou vozidla je stanovenie rozpočtu.

Rada pre začiatočníkov - pri kúpe ojazdeného vozidla by ste mali počítať s približne 10 % z ceny vozidla na nepredvídané výdavky.

Mali by ste pochopiť, že v procese prevádzky bývalým majiteľom sa časti vozidla opotrebúvajú a potreba opravy môže vzniknúť kedykoľvek - po prvom otočení, za 3 mesiace alebo za rok.

Keďže máte k dispozícii určitú sumu, môžete sa rozhodnúť pre určitú značku a model vozidla. Ako si vybrať ojazdené auto? V tejto otázke je dôležité zvážiť nielen vonkajšie vlastnosti a vaše preferencie, ale aj recenzie majiteľov takýchto vozidiel. Nie je potrebné zameriavať sa na najpopulárnejšie autá. V prvom rade by auto malo spĺňať vaše potreby.

Ďalším krokom je cielené vyhľadávanie vhodného vozidla podľa kľúčových vlastností.

Ako si vybrať ojazdené vozidlo

Ako si vybrať ojazdené autoRok výroby a počet najazdených kilometrov.

Tieto kritériá by sa mali posudzovať ako celok, pretože staršie vozidlá môžu mať nižší počet najazdených kilometrov a lepší stav ako takmer nové vozidlo, ktoré bolo používané v taxislužbe. Auto s najazdenými kilometrami do 60 000 km je najlepšou voľbou.

Dôležitý detail: bezohľadný predajca môže zmeniť počet najazdených kilometrov, preto si skontrolujte údaje uvedené vo formulári žiadosti a skutočný stav vozidla. Ak je v popise vozidla uvedený nízky počet najazdených kilometrov, ale stav interiéru, vymazaný volant ukáže, že auto bolo nemilosrdne jazdené, s najväčšou pravdepodobnosťou sa predávajúci snaží kupujúceho oklamať.

Technické vlastnosti

Technické vlastnosti sú základom výberu. Výkon, konfiguráciu, typ pohonu a ďalšie parametre hodnotí kupujúci na prvom mieste, v skutočnosti od nich závisí praktickosť auta, bezpečnosť, komfort pri jazde a pôžitok z jazdy.

Technický stav ojazdeného vozidla

Je potrebné zistiť, či bolo vozidlo opravované, ak áno, o aký druh opravy ide - karoséria alebo motor. Jednak to poskytne viac informácií na rozhodovanie, jednak to pomôže lepšie diagnostikovať auto pri osobnej a technickej prehliadke.

Vlastníctvo a prevádzkové podmienky

Záleží na počte predchádzajúcich majiteľov, a ak sa auto predáva takmer nové, je to už ojazdené, musíte sa zamyslieť, prečo sa nový majiteľ rozhodol rýchlo zbaviť nedávno kúpeného vozidla. Buď je s vozidlom niečo v neporiadku, alebo máte do činenia s predajcom.

Pokiaľ ide o jazdné podmienky, stále je rozdiel aj medzi povrchom mestskej cesty a stavom ciest na predmestí. Ak auto jazdilo niekoľko rokov po zlých cestách, nemali by ste počítať s dobrým technickým stavom a životnosťou železného koňa.

Úroveň dostupnosti údržby vozidla

Pri výbere ojazdeného vozidla sa venuje veľká pozornosť technickým vlastnostiam, stavu a vzhľadu. Do zoznamu kľúčových kritérií patrí aj cenovo dostupný servis. Je možné vyzbierať sumu potrebnú na kúpu veľmi vzácneho drahého vozidla, ale nebude to stačiť na to, aby vám dlhé roky riadne slúžilo. Pri kúpe ojazdeného vozidla si musíte byť istí, že mu dokážete zabezpečiť potrebnú údržbu. To zahŕňa dostupnosť oficiálnych servisných stredísk, dostupnosť náhradných dielov pre vozidlo, materiálnu schopnosť dobre sa o vozidlo starať.

Informácie poskytnuté predajcom vozidla si môžete overiť sami. Pomocou VIN môžete zistiť, ako dlho predávajúci auto vlastní, koľko majiteľov auto malo, pôvod vozidla (auto mohlo byť dovezené z USA, EÚ alebo Kórey). Ak ide o dovoz z USA, môžete získať ešte viac informácií o histórii vozidla. Niekedy však môžete skúsiť šťastie a vyhrať nové auto v Kasíne 22bet, kde majú akcie a rozdávajú bonusy.


242a6bb0be6c0be6fcdaaf5be2fee0f2