Slovensky   Magyarul   English   Deutsch   Russian  
Odrody linolea

Odrody linolea
Linoleum je dnes najbežnejšou podlahovou krytinou. Obrovské množstvo farieb a materiálov bude vyhovovať každému interiéru. Linoleum je známe svojou nízkou cenou, ekologickou bezpečnosťou, jednoduchou inštaláciou a dlhým používaním.
Hlavné typy linolea podľa typu výroby:
- vyrobené z prírodných materiálov – živice, vápno, múka, oleje sa používajú pri výrobe tohto typu-je ťažké zapáliť, mastné kvapky sú zle absorbované, antistatické.
- polyvinylchlorid-je vyrobený na tkanine, základňa je tepelnoizolačná, používa sa jedna aj niekoľko vrstiev.
- relin (guma) – je vyrobený na základe drveného, môže byť dvojvrstvový. Pri výrobe hornej časti sa používa guma a špeciálne plnivo s pigmentmi.
- kolokkeilinovy – nitrocelulóza)-základňa sa nepoužíva pri výrobe, veľmi tenká nitrocelulózová hmota, elastická, odolná voči vlhkosti, má lesk.
- glyptal (alkyd) - ako základ sa používajú tenké látky, alkydové živice a pigmenty, dobre izolujú teplo a zvuk, ale sú krehké.
To znamená, že všetky typy linolea možno rozdeliť na dva typy – na základe a bez základu. Nepodložené linoleum sa najčastejšie používa tam, kde je neustále veľa ľudí, má na svojej vonkajšej časti veľa vrstiev, kresieb, drsnosti. Linoleum založené na má dve možnosti: tkaniny (používané v obytných budovách) a peny (veľmi flexibilné, používané v bytoch) základne.
Druhy linolea, vzhľadom na rozsah použitia:
- domácnosť-tenká (štyri milimetre), mäkká, vo výrobe patrí polyester;
- semi-commercial-má špeciálny povlak, pre dlhšie použitie, podobne ako pre domácnosť, kancelárie, hotely a iné;
- komerčné-určené pre miestnosti s veľkým počtom ľudí, veľmi odolné vďaka polyvinylchloridu.
Štruktúra linolea je tiež odlišná. Stáva sa to:
- homogénny-stojan a silná štruktúra;
- heterogénne-obsahuje sklolaminát, mnoho vrstiev polyvinylchloridu.
Ako môžete vidieť, existuje veľa typov a typov linolea, vzhľadom na jeho výrobu. Preto sa každá voľba posudzuje samostatne (v konkrétnom prípade), berúc do úvahy všetky potrebné podmienky pre jej aplikáciu, Použitie (pre obytný byt, dom, kanceláriu, obchod, hotel atď.). Keď viete všetko o linoleu, jeho nákup bude úspešnou akvizíciou a dlho poteší jeho vzhľad. Najlepšie krypto kasíno fairspin na Slovensku.

becb74bc2da939ad7e2f62f58cafc32b